Home

WIN EVERY

FILM DOKUMENTALNY O TRIATHLONISTACH

  Sea G1a3c80b38 1920

  O filmie

  Aby być pierwszym, trzeba zetrzeć się z najlepszymi na świecie. Aby z nimi wygrać, trzeba wystawić swój organizm na nieziemskie obciążenia. Walka z samym sobą oraz walka na arenie sportowej – łokieć w łokieć z rywalem pod wodą podczas etapu pływania, wyczerpujący bieg często w upalnym słońcu oraz wyścig na rowerze przy ogromnych prędkościach. Wielka ambicja i niezwykła determinacja. To ona pcha człowieka do przodu i pozwala rozwinąć skrzydła, szczególnie kiedy mówimy o sporcie, jakim jest triathlon.

  W filmie opowiemy o zawodnikach przekraczających granice wydolności swojego organizmu, pokonujących kolejne bariery. Tu liczą się umiejętności analityczne, dobranie sprzętu, odpowiednia dieta, strategia pozwalająca przygotować się do sezonu oraz taktyka, dzięki której wygrywają najtrudniejsze zawody.

  Triathlon to poświęcenie. Setki godzin treningów, które wymagają od zawodnika wielu wyrzeczeń i ogromnego nakładu czasu, często kosztem życia prywatnego. W naszym filmie wejdziemy w głąb tych procesów, dowiemy się jak wygląda “druga strona medalu”. Poznamy tajniki strategów i sposoby realizacji taktyki. Nasz film pokaże morderczy wyścig, który wygrają nie tylko najlepsi i najwytrwalsi zawodnicy, ale przede wszystkim całe teamy – trenerzy, lekarze, dietetycy, psychologowie, stratedzy i konstruktorzy sprzętu.

  Sea G1a3c80b38 1920

  Bohaterowie

  To właśnie oni stanowią kręgosłup filmu. Znajdziemy się blisko nich, przy codziennych treningach, przygotowaniach, zawodach, ale także„zajrzymy do ich głów”, aby zobaczyć ich pasję, siłę, która pcha ich do przodu.  Mentorzy, trenerzy, stratedzy, lekarze, rehabilitanci, psycholodzy, dietetycy analizujący jak człowiek może wzbić się na wyżyny swoich możliwości odkryją przed nami kulisy przygotowań do najsłynniejszych na świecie zawodów dla tej dyscypliny. W filmie występować będą również osoby z najbliższego otoczenia zawodników – ich rodziny, przyjaciele – dając nam pełen obraz tego, jak funkcjonują na co dzień i jak postrzegani są przez najbliższych.

  Natura

  Triathlon to również natura. Zawody odbywają się w bardzo różnych warunkach, rozgrywane są zarówno nad morzem, terenach nizinnych,jak i w górach. Czasem jest to skrajny upał, innym razem śnieg naszczycie grani. Wszystko to sprawia, że jest to dyscyplina dla najtwardszych.

  Różne oblicza natury są świetnym tłem wizualnym dla filmu, a dzięki użyciu kamer sportowych i ujęć lotniczych, będziemy mogli przenieść widza w miejsce zawodów.

  Realizacja zdjęć

  Aby wprowadzić widza w świat Triathlonu, konieczne będzie pokazanie tego sportu z różnych perspektyw. Dynamiczne sekwencje sportowych ujęć z pływania, jazdy na rowerze czy z biegu, będą realizowane za pomocą najnowszej filmowej technologii takiej jak camera car czy cable-cam oraz wodoszczelne kamery, tak aby znaleźć się, jak najbliżej akcji, wręcz poczuć wysiłek „na własnej skórze”.

  Zawodnicy

  Home

  Łukasz Szałkowski

  A Jerzyk

  Agnieszka Jerzyk

  Home

  Mateusz Głuszkowski

  A Nowak

  Agnieszka Nowak

  Wilkowiecki Tri

  Robert Wilkowiecki

  M Nowak

  Małgorzata Nowak

  Twórcy

  Home

  Janusz Osiński

  Reżyser | Scenarzysta

  Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi na kierunku realizacji filmowe, TV i fotografii.

  Założyciel firmy produkcyjnej LDZFilm, gdzie łączy pasję do sportu z pasją do filmowania.

  Współreżyser i autor zdjęć do pierwszego polskiego, pełnometrażowego dokumentu sportowego o kitesurfingu „Allseasons” – Kite Movie.

  Od 16 lat związany ze sportem jakim jest parkour i akrobatyka.

  Jak sam o sobie mówi: „Chęć uwiecznienia moich dokonań sportowych i dokonań moich przyjaciół, sprawiła, że zająłem się również filmem i fotografią.”

  Home

  Adam Rotnicki

  Reżyser | Art Director

  Absolwent Poznańskiego Uniwersytetu Artystycznego. Od lat pasjonuje go szeroko rozumianym pojęciem obrazu, od fotografii przez różne sztuki wizualne aż po film.

  Podczas pracy jako reżyser, często korzysta z wieloletniego doświadczenia jako montażysta oraz z pracy jako Art Director.

  Współreżyser i Art Director pierwszego polskiego, pełnometrażowego dokumentu sportowego o kitesurfingu „Allseasons” – Kite Movie.

  Zakochany w swoim synu, żonie i snowboardzie, na który ucieka jak tylko spadnie pierwszy śnieg w górach.

  Home

  Bogumił Głuszkowski

  Ekspert | Scenarzysta

  9-krotny Indywidualny Mistrz Polski w Triathlonie na wszystkich dystansach, 3-krotnie kwalifikował się i ścigał na legendarnych Mistrzostwach Świata  RONMAN KONA. W 1996 r. zajął 11. miejsce podczas Mistrzostw Europy w Niemczech z czasem 8h 25min. W 2005 r. podczas zawodów Ironman w Zurichu (IRONMAN SWITZERLAND) zajął 15. miejsce w kategorii ogólnej i 1. w swojej kategorii wiekowej (M35-39). Wicemistrz Europy w kat. wiekowej na dystansie ½ Ironman w 2014 r. oraz 3. miejsce w kat. wiekowej w zawodach IRONMAN MALLORCA w 2014 r. Trener i mentor niezliczonych amatorów codziennie
  balansujących na swojej osobistej granicy rozwoju, dzieci oraz medalistów Mistrzostw Europy, Świata i Igrzysk Olimpijskich.

  Właściciel „CITYZEN” – twórca wielu autorskich projektów, między innymi BE3 BE FREE, którego główną filozofią jest umiejętność łączenia życia prywatnego i zawodowego ze sportem, w ramach którego, czynnie trenuje ok. 250 triathlonistów. Założyciel AKADEMII TRENERSKIEJ, która jest przeznaczona dla trenerów kadr olimpijskich, gdzie podstawą pracy z trenerami było szukanie inspiracji w sztuce. Dał początek BODHY – szkoleniom, które skierowane są do firm, biznesu, trenerów, przemycając aspekt fizyczności jako fundament sukcesu w XXI w. i dalej tworzy…

  36

  Jacek Jaroszewski

  Ekspert | Opieka medyczna

  Współtwórca i Kierownik Medyczny MedKlinika. Od 2012 roku pełni funkcję lekarza piłkarskiej reprezentacji Polski. W tym czasie współpracował z trenerami Leo Beenhakkerem, Waldemarem Fornalikiem, Adamem Nawałką, Jerzym Brzęczkiem, Paolo Sousa i Czesławem Michaniewiczem.

  Wraz z reprezentacją brał udział w mistrzostwach Europy Francja 2016 oraz mistrzostwach świata Rosja 2018.

  Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego oraz European Society of Sports Traumatology Knee Surgery and Arthroscopy, a także przewodniczącym Komisji Medycznej PZPN.

  Interesuje się tenisem i skialpinizmem, jestem instruktorem narciarstwa.

  Home

  Dariusz Kabsch

  Producent | Scenarzysta

  Związany z produkcją filmową od 18 lat.

  Założyciel studia filmowego Woodpecker Motion Pictures, które od 2013 r. realizuje dokumentalne projekty filmowe, spoty reklamowe, filmy animowane oraz specjalistyczne zdjęcia na potrzeby badań naukowych i technologicznych.

  Producent pierwszego polskiego, pełnometrażowego dokumentu sportowego o kitesurfingu „Allseasons” – Kite Movie.

  Wraz z firmą 9th Plan oraz Multikino S.A. utrzymuje pozycję lidera w Polsce w dziedzinie dystrybucji filmowej dokumentów sportowych produkowanych
  przez największe studia filmowe w Stanach Zjednoczonych oraz Europie.

  Instruktor i pasjonat narciarstwa, które nieprzerwanie uprawia od ponad 30 lat. Kitesurfer, który od 18 lat każdy sezon spędza na wodzie, szukając fali i silnego wiatru.

  Home

  Joanna Kabsch

  Producer

  W 2014 roku rozpoczęła pracę przy produkcji i dystrybucji filmów w Woodpecker Motion Pictures.

  Kierownik produkcji spotów telewizyjnych i digitalowych dla Amica, Gram i Hansa. Producent spotów reklamowych na rynki międzynarodowe dla Amica, Skiddou, Fagor, IntrerContinental Warszawa, Holiday Park.

  Koproducent i kierownik produkcji polskiego filmu dokumentalnego „Allseasons – Kite Move”. Kierowała kampanią marketingową premiery i pokazów kinowych filmu „Allseasons – Kite Movie”, współpracując z Red Bull Mobile, Samsung, Gamerhash, Extreme Sports Channel, Windguru, Muno. pl.

  Od lat pasjonuje się filmem i jest na bieżąco ze wszystkimi najnowszymi produkcjami i rozwiązaniami wdrożeniowymi. Wielbicielka sztuki, literatury historycznej, literatury faktu, do każdego projektu wnosi swoją pasję.

  Home

  Mateusz Klawiter

  Sports Marketing Executive

  Współwłaściciel agencji reklamowej VMR.

  Producent największych imprez sportowych w Polsce i Europie. Twórca i główny organizator BIKE CHALLENGE od wielu lat. Współpracuje z takimi markami jak PORSCHE, ALLEGRO i AMICA. Zafascynowany sportami motorowymi, golfem i wszystkim co związane z triathlonem.

  Ukończył IRONMAN na Majorce w 2014 roku. Swoim wieloletnim doświadczeniem we współpracy z największymi markami wspiera od strony sponsorskiej projekt „WinEverything”.

  Home

  Staszek Karnkowski

  Production Manager

  Ukończył Szkołę Filmową im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach. Na III roku studiów studiował na Uniwersytecie Lusofona w Lizbonie.

  Pracował jako kierownik produkcji i producent w projektach komercyjnych z takimi klientami jak Pepsico, WildGrass, Perła czy Mary Kay z kilkoma domami produkcyjnymi.Otrzymanie nagrody Srebrna Tarcza na festiwalu „17 grając” w 2019 roku za spot reklamowy Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego za koncepcję i produkcję.

  W ubiegłym roku wyprodukował 1 film krótkometrażowy dla polskiej telewizji, jedną amerykańsko-polską koprodukcję dla amerykańskich kin oraz jeden
  film pełnometrażowy, który zostanie pokazany we wrześniu 2022 roku na Festiwalu w Gdyni.

  Wolny czas spędza surfując na falach oceanu lub jeżdżąc na nartach w europejskich górach.

  Home

  Marcin Florek

  Expert | Partner

  Prezes i współzałożyciel firmy Labosport Polska, organizującej imprezy sportowe m.in. Mistrzostwa Europy w Olsztynie, Puchary Europy w Olsztynie i Rzeszowie, najstarszy cykl triathlonowy w naszym kraju Garmin Iron Triathlon, jak również imprezy biegowe, ultra i kolarskie dla amatorów. Były zawodnik Kadry Olimpijskiej.

  Zdobył 14 złotych medali Mistrzostw Polski w Triathlonie w tym 3 złote medale Mistrzostw Polski Seniorów. Zajął 12 miejsce na Młodzieżowych Mistrzostwach Świata. Jest absolwentem gdańskiego AWF-u na kierunku wychowanie fizyczne. Jako trener triathlonu i pływania przygotowuje zawodników do
  rywalizacji na różnym poziomie zaawansowania od zawodników PRO do amatorów.

  Home

  Filip Szołowski

  Expert | Partner

  Wiceprezes i współzałożyciel firmy Labosport Polska organizującej imprezy sportowe m.in. Mistrzostwa Europy w Olsztynie, Puchary Europy w Olsztynie i Rzeszowie, najstarszy cykl triathlonowy w naszym kraju Garmin Iron Triathlon, jak również imprezy biegowe, ultra i kolarskie dla amatorów.

  Były reprezentant Polski w Triathlonie. Zdobył 51 medali Mistrzostw Polski w Triathlonie, Duathlonie i Aquathlonie we wszystkich kategoriach wiekowych.

  Jego największe sukcesy to brązowy medal Akademickich Mistrzostw Świata i 3 złote medale Mistrzostw Polski Seniorów w Triathlonie. Jest absolwentem warszawskiego AWF-u na kierunku Wychowania Fizycznego. Trener triathlonu, odpowiedzialny m.in. za przygotowania Roberta Wilkowieckiego, rekordzisty Polski na dystansie Ironman (7:42:02). Ponadto od 2020 roku jest Dyrektorem Sportowym w Polskim Związku Triathlonu.

  Home

  Piotr Kędziora

  WebDesign | Partner

  Web Designer i UX Designer, programista i projektant graficzny współpracujący od lat z Woodpecker Motion Pictures oraz innymi, europejskimi agencjami sektora digital i ecommerce.

  Naukowiec, współautor książek oraz autor publikacji z zakresu kulturowych badań nad muzyką i dźwiękiem związany z Instytutem Kulturoznawstwa UAM, gdzie kończy doktorat o muzyce ambient i słuchaniu.

  Współtwórca serii wyścigowej w ramach Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski PZM oraz współorganizator KILITHONu, najwyższego maratonu na świecie z linią startu na wysokości 5895 m npm na szczycie Kilimanjaro w Tanzanii, w którym również wystartował i który bezpiecznie ukończył, dzięki przygotowaniu wytrzymałościowemu, które realizował w dwumiesięcznym cyklu treningowym wraz z BE3 CITY ZEN pod okiem Bogumiła Głuszkowskiego.

  Kocha książki, syntezatory modularne i snowboard. Biega z miłości… najczęściej za synami lub do żony z pytaniami.

  44

  Tomasz Wolny

  Ambasador | Scenarzysta

  Związany z Telewizją Polską od 2010 roku.

  Prowadzący program informacyjny „Panorama” i program poranny „Pytanie na Śniadanie”. Dwukrotnie wyróżniony w Przeglądzie i Konkursie oddziałów terenowych TVP w kategoriach: „Najlepszy news” i „Najlepsza relacja na żywo”. Laureat Róży Gali w kategorii „Media”, dwóch Telekamer w kategorii „Prezenter informacji”.

  Prywatnie mąż dziennikarki Agaty Wolnej i tata trójki dzieci. Instruktor narciarstwa, miłośnik kitesurfingu, pasjonat brazylijskiego jiu-jitsu, koszykówki i jazdy konnej.

  Home

  Jakub Graczkowski

  Lektor

  Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w polskim triathlonie. Na scenie od ponad 10 lat. Zaczynał od współpracy z firmami takimi jak Marvel i Pixar, dla których animował eventy promujące najnowsze produkcje.

  Od 2015 roku prowadzi największe imprezy triathlonowe, również te o randze Mistrzostw Polski – m.in. Enea Bydgoszcz Triathlon, Szusz Triathlon, IM Gdynia, IM Warszawa, OceanLava Triathlon Polska. W śród sportowców kojarzony jako ‘Rozbiegany Konferansjer’.

  W swoim portfolio ma kilkaset przeprowadzonych imprez. Jest gospodarzem dwóch projektów video, w których prowadzi wywiady z niecodziennymi sportowcami. Swojego głosu udzielał również w reklamach i filmach promocyjnych. Obecnie rozpoczął prace na autorskim podcastem (realizacja pierwszy kwartał 2022).

  Prywatnie miłośnik sportu, szczególnie tego długodystansowego, triathlonu i starych Mercedesów.

  Partnerzy

  Polski Związek Triathlonu
  Enea Ironman
  Triathlon - przygotuj się do zawodów triathlonowych
  VELO7 - rowery do triathlonu
  Triathlon - przygotuj się do zawodów triathlonowych
  Medklinika - medycyna sportowa
  Headbody
  Cityzen
  Labosport
  The Sport

  WinEverything

  Film pozwolił widzom zrozumieć, dlaczego ludzie podejmują to niesamowite wyzwanie, jakim jest uprawianie triathlonu.

  Pokażemy, jak upadek pomaga zrozumieć człowiekowi, iż wygrana to tak naprawdę umiejętność powstawania i podjęcia dalszej walki po przegranej. Film będzie nie tylko w widowiskowy sposób ukazywać sam sport, ale przede wszystkim historie niesamowitych ludzi, poświęcających bardzo wiele, aby walczyć ze swoimi słabościami i przeciwnościami losu. Ludzi, dla których pasja stała się sensem ich życia.

  Galeria

  Lokacje

  Stany Zjednoczone

  Hawaje (USA)

  Wlochy

  Włochy

  Polska

  Polska

  Hiszpania

  Hiszpania

  Producent

  Od 2013 zajmujemy się produkcja filmową oraz wprowadzamy do kin największe sportowe produkcje dokumentalne, powstające w Europie oraz Stanach Zjednoczonych.

  W 2021 wyprodukowaliśmy pierwszy polski, pełnometrażowy film sportowy o kitesurfingu „Allseasons” Kite Movie. Wspólnie z 9th Plan wprowadziliśmy film do kin, umożliwiając widzom w całej Polsce poczuć emocje sportowe i zobaczyć zmagania mistrzów kitesurfingu na dużym ekranie.

  Woodpecker ma aspiracje, aby kontynuować produkcje sportowe, podnosząc poprzeczkę możliwości realizacyjnych w sportowych dokumentach, oczarowując tym samym widzów w całej Polsce i na Świecie.